Meksyk

10 powodów, dla których warto odwiedzić Meksyk

1. W Meksyku znajduje się jeden z siedmiu Cudów Świata – Chichén Itzá.

2. Można podziwiać dobrze zachowane miasta oraz świątynie starożytnych Majów i poznać ich ciekawą kulturę.

Chichén Itzá
Ruiny w Cobá

3. Ze względu na różnorodność tego kraju. Północ znacznie różni się południa czy popularnego półwyspu Jukatan. Są tu pustynie, Morze Karaibskie, Ocean Spokojny i Atlantycki, Zatoka Meksykańska, plaże, dżungla, cenoty, wodospady i wiele innych darów natury. Oprócz tego kolorowe ptaki, duże iguany i inne ciekawe zwierzęta.

4. Oprócz różnego klimatu znajdziemy tu zarówno imprezowe miejsca, jak  i tez spokojne. Można zatrzymać się w rozrywkowym hostelu dla młodych osób i można też zaszyć się w chatce w środku dżungli.

5. Dobre meksykańskie jedzenie.

Cenote Choo-Ha
Po lewej ceviche, po prawej tostada

6. Przystępne ceny. Wszystko zależy od miasta w jakie się udajemy. Noclegi, transport publiczny, restauracje są  tanie, dużo tańsze niż w Polsce. Bilety wstępu do różnych zabytków także są w przystępnych cenach. Każdy znajdzie coś dla siebie. Oczywiście w najbardziej turystycznych miejscowościach hotele kosztują i ponad tysiąc złotych za noc, jak wszędzie na świecie jest rozbieżność cenowa, ważne, że jest dużo tanich opcji.

7. W Meksyku są piękne karaibskie plaże z białym piaskiem i krystalicznie czystą wodą, zwłaszcza na Jukatanie.

8. Meksykanie hucznie obchodzą Dzień Zmarłych (Día de Muertos). To rodzaj fiesty, podczas której przebierają się, malują twarze, śpiewają, tańczą i grają na gitarze. Okolice października/listopada to dobry okres aby zobaczyć wszechobecne dekoracje i poczuć tą aurę karnawału.

9. Większość Meksykanów jest wesoła i pomocna.

10. NIE POTRZEBA TESTÓW ANI KWARANTANNY ABY WJECHAĆ DO MEKSYKU!

Playa Paraíso, Tulum

Myślę, że znalazłoby się dużo więcej powodów, jednak 10 zawsze dobrze brzmi 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *