Sri Lanka

Plan podróży po Sri Lance na dwa tygodnie + korekty

Poniżej przedstawiam Wam mój pierwszy i niezmieniony plan podróży. W trakcie podróży zmieniliśmy go dwa razy, plus jakbym wiedziała o pewnych rzeczach wcześniej to też bym to uwzględniła, ale wiadomo, w realu wychodzi nieraz inaczej niż zgodnie z planem, ale w ogóle nam to nie przeszkadzało, że spontanicznie coś zmieniliśmy. Drugi plan jest taki jaki finalnie zrealizowaliśmy, a pod koniec – co na przyszłość bym wyrzuciła/poprawiła/zmieniła.

W dwa tygodnie naprawdę można sporo zobaczyć. Ja zaplanowałam pierwszy tydzień intensywnego podróżowania po środkowej części Sri Lanki, częste zmienianie miejsc do spania i dużo zwiedzania oraz drugi tydzień podróży na południowym wybrzeżu, już mniej intensywnie a więcej chillu, choć też ze zmianą hoteli.

Żeby zobaczyć jak najwięcej polecam nie zostawać w jednym miejscu na nocleg tylko zmieniać miejscowości. Sam nocleg może być wspaniałą atrakcją. Podczas tych dwóch tygodni spałam w klimatycznym domku na drzewie, w chatkach w dżungli, 4-gwiazdkowym luksusowym hotelu, w tanich guest housach za kilka zł na dobę i każdy z nich miał w sobie coś niezwykłego.

PIERWSZY PLAN

24.12. Negombo –> Kandy (Wigilia w lepszym hotelu, relaks, chill, zwiedzanie okolicy, sierociniec dla słoni).

25.12. wcześnie rano z Kandy –> do Sigiriya (wspinaczka na Pidurangalę, zobaczyć okolicę. Nocleg w domku na drzewie.)

26.12 Wspinaczka na Lwią Skałę, Polonnaruwa Temple i powrót do Kandy. (Nocleg w tanim hotelu.)

27.12 Kandy –> Ella (przejażdżka pociągiem i podziwianie widoków, wysiąść w Ella, iść do hotelu, zostawić bagaż i iść pozwiedzać okolicę, pola herbaciane, punkt widokowy 9 Arches View Point Ella).

28.12. Dzień wodospadów. Zobaczyć wodospady (noc w tym samym hotelu co poprzednia).

29.12 Ella –> Kataragama, wyjechać z Ella po południu i zostać dwie noce w tym samym hotelu.

30.12 Wyjazd na safari półdniowe, zobaczenie okolicy, noc w tym samym hotelu.

31.12. Kataragama –> Tangalle, wyjechać wcześnie, znaleźć hotel przy plaży i spędzić Sylwestra na plaży

01.01.-05.01. przenieść się do taniego, ale fajnego hotelu i czas na plażowanie, snorkowanie i relaks. Luźny czas, przenieść się jak się zachce do innego miasta i hotelu, zwiedzać to na co ma się ochotę.

06.01 –>Negombo (tam, aby mieć bliżej do lotniska, wziąć hotel przy plaży i cieszyć się ostatnim dniem)

07.01 Wylot do Polski.

OSTATECZNY PLAN

24.12. Negombo –> Kandy (Wigilia w lepszym hotelu, relaks, chill, zwiedzanie okolicy, sierociniec dla słoni).

25.12. wcześnie rano z Kandy –> do Sigiriya (wejście na górę Pidurangala, żeby zobaczyć lwią skałę o zachodzie słońca. Nocleg w domku na drzewie).

26.12 Wspinaczka na Lwią Skałę, Polonnaruwa Temple. Poproszenie o zostawienie walizek w hotelu, wejście na Lwią Skałę i powrót do Kandy. (Nocleg w tanim hotelu.) Nie starczyłoby czasu na Polonnaruwę i lwią skałę, więc wybraliśmy Lwią Skałę (co nie do końca było trafnym wyborem).

27.12 Kandy –> Ella (przejażdżka pociągiem i podziwianie widoków, iść do hotelu, zostawić bagaż i iść pozwiedzać okolicę, pola herbaciane, punkt widokowy 9 Arches View Point Ella).

28.12. Pobudka wcześnie rano, Rawana Falls, Diyaluma Falls, Bambarakanda Falls, (noc w tym samym hotelu co poprzednia noc).

29.12 Ella –> Kataragama, wyjechać z Ella po południu i zostać dwie noce w tym samym hotelu. Zdecydowanie jedna noc wystarczy, zwłaszcza jeśli bierze się półdniowe safari. W Kataragamie nie ma co robić więcej niż jeden dzień.

30.12 Wyjazd na safari półdniowe, zobaczenie okolicy, noc w tym samym hotelu. Wróciliśmy z safari jakoś po 13 i  stwierdziliśmy, że nie ma co robić I padł pomysł, żeby jeszcze tego samego dnia jechać do Tangalle. Właściciele zgodzili się na zapłatę tylko za jedną noc. W Tangalle byliśmy koło 17 i od razu poszliśmy na plażę.

31.12. Cały dzień w Tangalle, plażowanie a wieczorem Sylwester na plaży.

01.01.-02.01. Tangalle –> Mirissa (jedna noc), Coconut Hill, plaża

02.01.-04.01. Mirissa –> Unawatuna (dwie noce), plażowanie, snorkowanie na Jungle Beach.

04.01.-06.01. Unawatuna –> Hikkaduwa (dwie noce), snorkeling na Hikkaduwa Beach, Turtle Beach.

06.01 Hikkaduwa –> Negombo (nocleg tam, aby mieć bliżej do lotniska, wziąć hotel przy plaży i cieszyć się ostatnim dniem)

07.01 Wylot do Polski.

Nasz domek na drzewie w Sigiriyi
Wschód słońca z balkonu naszego domku w Elli
Domek w Kataragamie
Hotel z widokiem w Kandy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *