Kostaryka

Jak dostać się do Parku Narodowego Corcovado?

Do Corcovado można dostać się na dwa sposoby, pomijając awionetkę. Pierwszy to dojechać do Drake Bay a drugi dojechać do Puerto Jimenéz. Stamtąd aby zwiedzać Park Narodowy i tak trzeba mieć certyfikowanego przewodnika, więc transport do samego parku zapewnia Wam lokalne biuro podróży.

Ja zdecydowałam się na pobyt w Drake Bay.

Jak dojechać z San José do Drake Bay

Najlepiej zrobić to z samego rana bo jedzie się dość długo.

1. Z dworca autobusowego TRACOPA (C. 5, Laberinto, San José, Costa Rica) bezpośredni autobus do Palmar Norte odjeżdża o 5 rano. Bilet kosztował 6730 colonów. Autobus jedzie około 6 godzin piękną trasą i dwa razy zatrzymuje się na siku albo szybki lunch.

Bilet autobusowy z San José do Palmar Norte
Widoki z autobusu po drodze

2. Następnie w Palmar Norte będziemy się przesiadać w autobus lub taksówkę do Sierpe. Taksówka kosztuje 5$ lub 3000 crc od osoby. Możliwe, że za jedną osobę lub dwie cena będzie trochę wyższa. Nas były trzy osoby. Nie miałam w planach taxi ale cena w miarę przystępna i udało się zdążyć na motorówkę na 11:30.


Mieliśmy jechać autobusem z Palmar Norte do Sierpe o 11:30, nawet nie myśleliśmy, że zdążymy na łódkę o 11:30. Taksówkarz co prawda pokonał drogę dwa razy szybciej niż autobus, dzwoniąc po drodze do motorówek, że wiezie im jeszcze trzech pasażerów. Wypłynęliśmy o 11:40.

3. Z Sierpe szybką łodzią płynie się już do Drake Bay godzinę/ godzinę piętnaście. Koszt za osobę to 15$ lub 9000 crc. Łodzie odpływają z Sierpe codziennie o 11:30 i 15:30. Sama podróż motorówką to super atrakcja. Płynie się rzeką i można podziwiać zielone malownicze krajobrazy a potem wypływa się na falisty ocean.

Taką łódką płynie się po rzece Sierpe
Widoki w drodze do Drake Bay
Drake Bay - to tu przypływają łodzie i z tego samego miejsca odpływają

Wycieczkę do Corcovado można kupić z góry, jeśli zna się dokładne daty pobytu. Ja nie byłam pewna kiedy tam dotrzemy i na ile dokładnie, więc znaleźliśmy lokalne biuro podróży i kupiliśmy wycieczkę będąc już na miejscu.

W Drake Bay jest około 5 lokalnych biur podróży, które zadbają o transport do Corcovado. Każde z nich ma podobne ceny i rodzaje wycieczek. Początkowo chciałam skorzystać z droższego biura, wszędzie się reklamującego, jednak na miejscu okazało się, że nie mają już miejsc. Trochę się zasmuciłam, ale udało się znaleźć dwa inne lokalne biura, które miały jeszcze miejsce na następny dzień lub na pojutrze. Wybraliśmy jedno z nich i finalnie byliśmy zadowoleni.

Jak już kupimy wycieczkę to dostaniemy szczegółowe informacje, gdzie i o której się spotkać rano na zbiórkę, zazwyczaj jest to miejsce przed danym biurem i następnie niedużą grupą zmierza się już razem na plażę. Potem płynie się motorówką do Corcovado.

Ważne aby do Drake Bay zabrać wystarczającą ilość colonów w gotówce bo okazało się, że nie ma żadnego bankomatu w pobliżu, a wycieczki do Corcovado są dość drogie. My niestety nie zaopatrzyliśmy się dobrze, ale na szczęście mogliśmy zapłacić w euro w lokalnym biurze podróży.

W Drake Bay naprawdę warto zatrzymać się na jakieś 3 dni, aby oprócz wycieczki do Corcovado pochodzić po zielonej i dzikiej okolicy. Mnie Drake Bay osobiście urzekło bo kocham ciszę, spokój, mało ludzi i dziką przyrodę. Półwysep Osa ma to wszystko do zaoferowania. Najlepszą aktywnością, do której lubię wracać pamięcią to szukanie ukrytego w środku dżungli wodospadu, gdzie nie było żywej duszy. Ale to jest tak wspaniała przygoda, że na to będzie osobny wpis.

O moich wrażeniach z Parku Narodowego Corcovado przeczytacie klikając w link poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *