Kostaryka

Wulkan Arenal i jego okolice

Gdzie zatrzymać się, aby mieć blisko do wulkanu?

Polecam zatrzymać się w miasteczku La Fortuna, ponieważ jest idealną bazą żeby dojechać do kilku ciekawych atrakcji w tym do Parku Narodowego Arenal. Z La Fortuna to około 16 km.

Jak dojechać do Parku Narodowego Arenal z La Fortuna?

Bez wypożyczonego samochodu lub skutera można tam dojechać Uberem, który kosztuje około 6000 crc. Jedzie się około 10 minut. Uber pod samo wejście był dużo droższy, więc zaznaczyliśmy, że chcemy wysiąść przy głównej drodze, niecałe 2 km od wejścia. W tym samym miejscu trzeba wysiąść jeśli wybierze się autobus. O godzinie 8:00, 12:00 i 17:30 (inne źródła podają 7:30, 12:30 i 17:00) z La Fortuny jeździ autobus do Tilarán. Nie podjeżdża pod sam park, więc trzeba śledzić w telefonie lokalizację i poprosić i zatrzymanie się przy drodze. Następnie na piechotę dojść wewnętrzną drogą do parku. Jakby ktoś miał samochód lub skuter to pod parkiem jest duży parking.

Taką drogą idzie się do wejścia do Parku Arenal

Godziny otwarcia i cena biletu.

Park jest otwarty od 8:00 do 16:00. Bilet za osobę dorosłą kosztuje 15$ plus 13% podatku. Można płacić tylko kartą! My się trochę zagapiliśmy z godziną i wyszliśmy około 16:15. Wyjść się da normalnie a plus był taki, że jednym szlakiem szliśmy całkiem sami.


Czy warto iść do Parku Narodowego Arenal?

Zdecydowanie warto! Moim celem na początku było po prostu zobaczenie wulkanu, nawet z daleka. Wahałam się czy wybrać Park Narodowy Arenal czy „Arenal 1968 Volcano View and Lava Trails”. Dzięki małej podpowiedzi przewodnika ze Sloth’s territory, który kiedyś był przewodnikiem w PN Arenal zdecydowaliśmy się iść właśnie tam i szczerze od razu zachwyciły mnie widoki. Szlak jest w kształcie literki P, mamy do wyboru kilka dróg i warto przejść się każdą. Jest punkt widokowy, zielony bujny las ze ścieżką po środku, 400-letnie, 30-metrowe drzewo, można spotkać zwierzęta, kolorowe ptaki i różne rośliny.

My weszliśmy jakoś po 12. W kwietniu nie było dużo ludzi, a przez to, że zagapiliśmy się z godziną byliśmy już ostatnimi gośćmi.

400-letnie, 30 metrowe drzewo kapokowe w Parku Narodowym Arenal (Ceiba tree)

Wizyta w Parku połączona z gorącymi źródłami.

W nagrodę po intensywnym spacerze miło pójść do darmowych gorących źródeł, żeby się trochę zrelaksować. Akurat godzina 16:30/17 będzie idealna bo słońce powoli zbliża się ku zachodowi i nie będzie tak gorąco. Taksówkarze będą wiedzieli, w które miejsce Was podwieźć ale i tak podam współrzędne geograficzne. 10°29’18.8″N 84°43’26.7″W. W mapach google można je też znaleźć pod nazwą „Free Natural Hot Springs River”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *